Na Zahradním Městě máme samé květinkové ulice: Pampeliškovou, Sněženkovou, Pomněnkovou, Ostružinovou….

A tam, kde to kvete a voní, se moc rádi zabydlují skřítci. Už jste nějakého zahlédli? Tito naši maličkatí sousedi mají také své bratrance a kamarády, kteří bydlí kousek dál v údolí potoka Botiče.

Jedním z nich je i skřítek Meandr, kterého už mnozí znáte z dřívějších dobrodružství. Ten je u vody jako doma. Narodil se v místě, kde se potůček kroutí a dělá takové zatáčky, kterým se říká meandry. A podle nich také dostal své jméno. Letos má spoustu práce se slavností, kterou chystá pro všechny skřítky z okolí. Snad bude mít na přípravy klid.

Kdy je možné vyrazit na cestu?

Od soboty 13. 5. 2023 do středy 24. 5. 2023

Délka trasy: 3,3 km

Časová náročnost: program na jedno dopoledne či odpoledne

Náročnost cesty: cesta je vhodná pro všechny věkové kategorie, tedy i pro ty, co se ještě vozí v kočárku.

Začátek cesty: na konci ulice Za Potokem, za Záběhlickým zámkem, Praha 10 (nejbližší MHD – zastávka U Lípy, bus 101, 138)

Konec cesty: zahrada u kostela Stětí sv. Jana Křtitele ve staré Hostivaři (Domkářská 21/1, Praha 10) (nejbližší MHD – zastávka Hostivařské nám., bus 177, 181, 182)

Zahrada je přístupná veřejnosti každý den od 8:00 do 19:00 hod. Pro děti je zde připravena malá odměna.

S sebou doporučujeme: něco k snědku a pití (cesta nevede civilizací, nepotkáte žádné občerstvení či obchod) a ostatní dle vašeho uvážení (jde se kolem vody).

Náš tip: Program si můžete zpestřit návštěvou nedalekého Toulcova dvora, kde se můžete občerstvit ve Zdravé jídelně, projít se kvetoucím sadem, kvákajícím mokřadem a pozdravit všechna nová mláďata na statku.

Jak na to?

Zde na stránce najdete popis místa, kde hledat první domeček pro skřítky.

Poté, co domeček v okolí Botiče najdete, OTEVŘETE HO. Skřítek Meandr vám v něm zanechal vzkaz, další pokračování cesty a přesný popis místa, kde je ukryt další domeček pro skřítky.

Vše, co bylo v domečku, dejte zpátky a domeček vraťte na původní místo (za vámi půjdou další zvědavci).

A tak postupujte dále, domeček od domečku (domečků je celkem 9).

V případě „nouze“ “ (např. dlouho nemůžete najít domeček pro skřítky, a tím pádem nemáte informace k další zastávce) použijte TLAČÍTKO S.O.S. Zde najdete potřebné informace.

Může se přihodit, že na cestě domeček či jeho obsah zmizí! Prosíme, pokud odhalíte nějaký nedostatek, dejte nám vědět sms na tel.: 723 824 703 nebo e-mailem na rc@klubk2.cz. Budeme moci vše napravit.

Kde hledat první domeček pro skřítky?

Půjdete podél zámku, dojdete na konec ulice „Za Potokem“, dáte se doleva po cestě vedoucí podél zahrádkářské kolonie. Pokračujte po cestě a zhruba po 50 metrech stojí na břehu Botiče stará mohutná vrba (nedaleko vedou k vodě schůdky). Tady najdete první domeček, a měli byste tady zastihnout skřítka Meandra na návštěvě u svého kamaráda, se kterým chystají lampiony a lodičky na večerní potoční slavnost.

Přejeme šťastnou cestu. 

Budeme se těšit snad brzy na viděnou v Rodinném centru K2.

P.S.: Moc uvítáme, dáte-li nám vědět, zda jste se na putování se skřítkem Meandrem vydali (nejlépe na e-mailovou adresu: rc@klubk2.cz).

Tato aktivita byla finančně podpořena dotačním programem „Sociální programy na podporu rodiny“ MČ Praha 10 (www.praha10.cz), dotačním programem „Rodina“ MPSV a grantem hlavního města Prahy v oblasti rodinné politiky.

Rodinná hra: Putování se skřítkem Meandrem – PRODLOUŽENO DO 24. 5.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *