Čekáte druhé miminko, okolí vám gratuluje a přeje jen to nejlepší. Vy se těšíte, ale možná, že se objevují i jiné pocity… Radost střídají obavy? Jak to zvládnu já? My? Co naše první dítě? Žárlivosti mezi sourozenci se těžko vyhnete, ale skoro vždy je možné pomoci dětem vytvořit si mezi sebou pouto, které bude silnější než přirozená žárlivost. Rodiče mohou výrazně ovlivnit formování sourozeneckého vztahu, a to je dobrá zpráva! 

Podíváme se společně na to, jak připravit vaše první dítě na příchod sourozence. Jak můžeme pomáhat dětem vyjádřit potřeby a pocity bez násilí. Čím můžeme naopak rivalitu mezi dětmi posilovat. Jak vytvořit rodinné prostředí založené na spolupráci a respektu. 

Seminář sourozenecká rivalita je inspirovaný stejnojmennou knihou autorek A. Faber a E. Mazlich.

Lektorka: Mgr. Pavla Chlumská – psychoterapeutka, lektorka a matka 2 synů. Absolvovala psychoterapeutický výcvik v Gestalt modalitě. Kurz „Práce s časovou osou“ v Libereckém LIRTAPS. Kurz rodinného poradenství v Prev-centru. Kurzy arteterapie, sandtray terapie, krizové intervence, biosyntézy a řadu dalších seminářů a workshopů v oblasti psychoterapie, poradenství a výchovy dětí. Je frekventantkou výcviku v interaktivní rodinné terapii.

Seminář se uskuteční online ve čtvrtek 17. června 2021 od 18.00 do 20.00 hodin.
Cena: 150 Kč

Seminář bude nahráván, takže pokud ho v daný den a čas nemůžete sledovat, můžete si pustit záznam 30 dní po odvysílání.

Přihlášky a informace k semináři získáte na webu www.klubk2.cz nebo u Marty Skulinové na tel. č. 728 660 426 či e-mailu  marta.skulinova@klubk2.cz.

Online seminář: Sourozenecká rivalita – Příchod nového člena do rodiny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *