Zahradní Město se v sobotu 14. září již poosmé promění na „Zahradu ve městě“. Komunitní akci určenou pro všechny obyvatele Zahradního Města, především pak pro rodiny s dětmi, každoročně pořádá Klub K2 za podpory MČ Praha 10 a Magistrátu hl. města Prahy.

Tento podzimní jarmark se bude konat na trhu Slunečnice v Jabloňové ulici, před Rodinným centrem K2, které v rámci akce oslaví desetileté výročí svého působení na Zahradním Městě. Děti se mohou těšit na řadu dílniček a soutěží včele s oblíbenou Šikulovou dílnou, Centrum pro rodinu Point 50+ o. p. s. si pro účastníky připravuje tvorbu dekorace z čerstvých květin. Na jarmark dále přijede ekocentrum Nyctalus s živými netopýry a divadlo Orfeus s Pohádkou z dračí sluje. Každý si bude moci zacvičit jógu nebo se projít po Zahradním Městě s průvodcem z Prahy neznámé.

Klub K2 i letos rozšíří naučnou stezku Zahrada ve městě, kterou zde buduje již osm let. Stezka seznamuje obyvatele Prahy 10 s rostlinami, které daly jména ulicím v této lokalitě. Její součástí je nyní celkem 18 informačních tabulí a 5 interaktivních prvků rozmístěných v ulicích Zahradního Města, interaktivní průvodce v podobě mapy se samolepkami, karty s úkoly a atlas živočichů žijících v Zahradním Městě. V rámci podzimního jarmarku Zahrada ve městě dojde k slavnostnímu odhalení další informační tabule, tentokrát umístěné v Poměnkové ulici. Stezka bude rozšířena i o atlas rostlin, který si budou moci děti na jarmarku samy sestavit. Oba nové prvky jsou doprovázeny ilustracemi výtvarnice Lucie Martiškové, které zdobí celou naučnou stezku Zahrada ve městě.

V tomto roce se Zahrada ve městě spojí se slavností „Zažít město jinak“. „Vzhledem k tomu, že cílem obou akcí je sblížit se se sousedy a oživit veřejný prostor, považujeme toto propojení za logické a věříme, že v připravovaném nabitém programu si každý přijde na své,“ vysvětluje Regína Dlouhá, ředitelka Klubu K2.

www.klubk2.cz

Zahrada ve městě VIII

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *