V sobotu 14. 9. 2019 se již po osmé uskutečnila tradiční akce Klubu K2, Zahrada ve městě. 

Malé ohlédnutí za sousedským jarmarkem

Děti se podívaly na Pohádku z dračí sluje, kterou na akci zahrálo Divadlo Orfeus, navštívily nejrůznější dílničky – keramickou dílnu, Šikulovu dílnu, ochutnávku ovoce. Zajímavým zpestřením jarmarku byli živí netopýři nebo stánek Lesy hl. m. Prahy. K jarmarku se letos poprvé připojil i nedaleký Point 50+, o. p. s., který si pro děti připravil tvorbu květinových dekorací.  

Obyvatelé Prahy 10 mohli navštívit stánek Strategie pro -Desítku, u kterého se dozvěděli, jak Praha 10 pokračuje se Strategickým plánem. 

Program byl připravený i pro rodiče, kteří si mohli zacvičit jógu, projít se po Zahradním Městě s průvodcem nebo vyjet na střechu výškového domu ARNIKA a prohlédnout si okolí z ptačí perspektivy. 

Rodinné centrum K2, sídlící v místě konání akce, zde oslavilo své desetileté působení. Účastníci akce společně vytvořili girlandu pro „naše a vaše“ oslavy. Girlandu si může každý přijít vypůjčit a vyzdobit si tak své prostory – připravované třeba na oslavu narozenin. 

Zahrada ve městě není jen sousedský jarmark, ale i naučná stezka

Klub K2 buduje na Zahradním Městě již osm let naučnou stezku Zahrada ve městě. Stezka seznamuje obyvatele Prahy 10 s rostlinami, které daly jména ulicím v této lokalitě. Její součástí je nyní již celkem 19 informačních tabulí a 5 interaktivních prvků rozmístěných v ulicích Zahradního Města, interaktivní průvodce v podobě mapy se samolepkami, karty s úkoly a atlas živočichů žijících na Zahradním Městě a nově také atlas rostlin. Celá stezka je doprovázená ilustracemi výtvarnice Lucie Martiškové.

www.klubk2.cz

Zahrada ve městě VIII

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *