Zahrada ve městě již po deváté oživila Zahradní Město

Klub K2 již po deváté uspořádal podzimní jarmark Zahradu ve městě. Tradiční komunitní akce se uskutečnila v sobotu 12. 9. 2020 na Trhu Slunečnice v Jabloňové ulici v rámci slavností Zažít město jinak a za podpory MČ Praha 10 a Magistrátu hl. města Prahy.

Co si pro vás Klub K2 letos připravil?

Hned v úvodu se mohli návštěvníci jarmarku dostat na střechu domu Arnika a podívat se na Zahradní Město z výšky 73 metrů! Následovalo divadelní představení pro děti i jejich rodiče, pozvání na Zahradu ve městě přijalo Divadlo „Já to jsem“. Rodinám s dětmi zahrálo tři klasické (lidové) pohádky: O Jeníčkovi a Mařence, O velké řepě a O kohoutkovi a slepičce. Po krátké přestávce se na Trhu Slunečnice rozezpíval Brixiho akademický soubor.

Po celé dopoledne mohli návštěvníci jarmarku vyzkoušet nejrůznější workshopy a dílny. Kromě již tradiční Šikulovy dílny si vytvořili ptáčky z ovčího rouna a k nim modelovali pítka v keramickém ateliéru Ondřejky Černé. Díky společensky prospěšnému podniku Kokoza se mohli dále dozvědět, jakým způsobem je možné kompostovat bioodpad nejen na zahrádce, ale i v bytě. U stánku rodiny Dolenštích si návštěvníci vyzkoušeli, jak se správně třídí odpad. Lesy hl. m. Prahy přivezli na Zahradu ve městě včely i s úlem, Ecocentrum Nyctalus dorazilo s živými netopýry. Každý si dále mohl vyrobit nákupní pytlíčky ze síťoviny, nákupní tašky, voskové ubrousky nebo rozmarýnové pytlíčky.

Každý, koho zajímá okolí Trhu Slunečnice a Rodinného centra K2, mohl na stánku „Umění v přírodě“ diskutovat s Janem Fabiánem o jeho vylepšení. Jan Fabián působí na Fakultě architektury ČVUT v Praze a je mimo jiné autorem Vršovické komunitní zahrádky na Francouzské ulici.

Další stánky zaplnili Toulcův dvůr se svými moučníky a podzimní zeleninou, Záběhlický SCUK s kvalitními farmářskými potravinami a bulharská mlékárna Bulgarica s výbornými jogurty a sýry a místní švadlena Johana Janů z Ostružinové ulice.

Během Zahrady ve městě bylo možné navštívit i nedaleký Point 50+, o. p. s. Děti i jejich rodiče si zde mohli vymalovat kamínky nebo vytvořit květinovou brož.

Naučná stezka Zahrada ve městě se opět rozšířila

Klub K2 i letos slavnostně odhalil další naučnou tabuli v Rozmarýnové ulici v rámci stezky Zahrada ve městě, kterou na Zahradním městě buduje již devět let. Stezka seznamuje obyvatele Prahy 10 s rostlinami, které daly jména ulicím v této lokalitě. Její součástí je nyní celkem 20 informačních tabulí a 5 interaktivních prvků rozmístěných v ulicích Zahradního Města, interaktivní průvodce v podobě mapy se samolepkami, karty s úkoly, atlas živočichů žijících v Zahradním Městě a atlas rostlin.

Klub K2 oslavil na Zahradě ve městě své 15leté výročí

Regína Dlouhá, ředitelka Klubu K2, na Zahradě ve městě všem poděkovala za přízeň, díky které Klub K2 může již 15 let pomáhat rodinám s dětmi a organizovat oblíbené komunitní akce, semináře a workshopy. „Děkujeme, že pozvání na Zahradu ve městě přijala i Renata Chmelová, starostka Prahy 10  a senátorka společně s Davidem Kašparem, místostarostou Prahy 10. I díky jejich pomoci se nám daří dělat naši práci“, doplňuje Regína Dlouhá.

Klub K2

Zahrada ve městě již po deváté oživila Zahradní Město

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *