Zahrada ve městě, tradiční podzimní jarmark, již podeváté oživí Zahradní Město. Uskuteční se v sobotu 12. 9. 2020 na Trhu Slunečnice v Jabloňové ulici (před Rodinným centrem K2).

Komunitní akci určenou pro všechny obyvatele Zahradního Města, především pak pro rodiny s dětmi, každoročně pořádá Klub K2 v rámci slavností Zažít město jinak a za podpory MČ Praha 10 a Magistrátu hl. města Prahy.

Jaký bude program?

Na Zahradu ve městě letos zahraje pohádku Divadlo Já to jsem a zazpívá nám Brixiho akademický soubor. Opět otevřeme vyhlídku na Zahradní Město z domu ARNIKA a připravíme pro vás řadu dílniček i workshopů.

Kromě již tradiční Šikulovy dílny se děti mohou těšit na Dílnu Eliáš, která si pro ně připraví keramický ateliér nebo společensky prospěšný podnik Kokoza. Ten nám ukáže, co se stane s bioodpadem, když se (ne)vytřídí a jak snadné je kompostovat nejen na zahrádce, ale i v bytě. Dále se můžete těšit na tkalcovskou Dílnu JINAN, výrobu nákupních pytlíčků ze síťoviny, nákupních tašek a voskových ubrousků, umění ve městě, Záběhlický SCUK či Babysings. Nebudou chybět ani živá zvířata. Ekocentrum Nactylus opět dorazí s živými netopýry a Lesy hl. m. Prahy představí Včelí království.

Klub K2 i letos rozšíří naučnou stezku Zahrada ve městě, kterou zde buduje již devět let. Stezka seznamuje obyvatele Prahy 10 s rostlinami, které daly jména ulicím v této lokalitě. Její součástí je nyní celkem 19 informačních tabulí a 5 interaktivních prvků rozmístěných v ulicích Zahradního Města, interaktivní průvodce v podobě mapy se samolepkami, karty s úkoly, atlas živočichů žijících v Zahradním Městě a atlas rostlin. V rámci podzimního jarmarku Zahrada ve městě dojde k slavnostnímu odhalení další informační tabule, tentokrát umístěné v Rozmarýnové ulici. I na této tabuli najdete ilustrace výtvarnice Lucie Martiškové, které zdobí celou naučnou stezku Zahrada ve městě.

V neposlední řadě na Zahradě ve městě společně oslavíme 15leté výročí otevření Klubu K2.

Klub K2

Zahrada ve městě IX

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *