„Chci zmrzlinu! Nechci ještě do postele! Chci další pohádku!“ Už jste z těch otázek otrávení? Máte chuť pořad říkat ne a dost? Souhlasíte, ale s pocitem, že jste zase prohráli? Přemýšlíte, zda nejste moc přísní nebo naopak příliš laskaví?

Srdečně Vás zveme na inspirující seminář, který Vám přiblíží filozofii dánského rodinného terapeuta a pedagoga Jespera Juula a jeho přístup k výchově založený na autentické komunikaci s dětmi, osobní zodpovědnosti a rozvoji zdravého pocitu vlastní hodnoty. Během semináře se pobavíme o tom, proč je upřímné a pevné ne pro dítě mnohokrát lepší než vynucené ano. Povíme si, v čem spočívá umění říkat dětem ne.

Na semináři se dozvíte:
– Jak vypadá umění říkat NE v praxi?
– Proč je nám občas zatěžko dítěti říct ne?
– Jak často dítěti říkat ne?
– Proč je upřímné ne základ pro budování kvalitních vztahů?
– Jaká slova používat, když chceme dítěti něco zakázat?
– Jak zvládnout dětskou frustraci?
– Jak reagovat když dítě říká ne?
– Může dítě vyjednávat o rodičovském ne?

Během semináře si řekneme, jak je důležité, aby dospělí jasně vyjadřovali své osobní hranice dětem, místo nastavování hranic dětem. Rodiče by svým dětem měli říkat ne, a tak posílit jejich integritu, aby ve svém životě dokázali říct ne vždy tehdy, když to budou potřebovat. Seminář na toto téma může pomoci rodičům, obzvlášť maminkám si uvědomit, jak je důležité jasně vyjadřovat své osobní hranice a vyhnout se tak vyčerpání.
Pro rodiče dětí ve věku 0 – 13 let.

Lektorka: Barbara Heger – trenérka komunikace založené na empatii a certifikovaná školitelka Familylab Association – organizace nabízející semináře, workshopy a poradenství rodičům, rodinám i veřejným organizacím

Seminář se uskuteční v pondělí 7. března 2022 od 16.00 do 18.00 hodin.
Cena: 150 Kč

Přihlásit se můžete zde: https://rc-klubk2.webooker.eu/Actions nebo u Marty Budinové na tel. č. 728 660 426 či e-mailu: marta.budinova@klubk2.cz.

Seminář: Umění říkat ne s láskou a dobrým svědomím

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *