Zveme vás na ochutnávkový workshop Výchova bez poražených, který je postaven na myšlence, že výchova se může obejít bez trestů a vést k naplnění potřeb dětí i rodičů takových způsobem, aby z nejbližších vztahů nikdo nevycházel poražený.
 
Workshop se uskuteční ON-LINE, v úterý 26. 5. 2020 od 18.00 hodin.
 

Registrujte se na seminář ZDE

Lektorka: Šárka Kučerová – Už když byl nejstarší syn miminko mne mezi mnoha jinými zaujala kniha Thomase Gordona Výchova bez poražených a v různých situacích jsem se k ní vracela, jak naše tři děti rostly. Přečetla jsem hodně knih o výchově, vzdělávání a komunikaci s dětmi, absolvovala různé semináře a kurzy, ale doporučení pana Gordona zapadla do mého světa tak nějak nejlépe. V létě 2017 jsem se stala lektorkou P.E.T. kurzů, které vycházejí z myšlenek T. Gordona a jsou založené právě na síle osobního setkání a předávání zkušeností a v létě 2018 také lektorkou T.E.T, kurzů Škola bez poražených pro učitele.

Gordon na základě své knihy vytvořil P.E.T. (Parent Effectiveness Training = nácvik účinnějšího rodičovství), praktický osmitýdenní kurz, který je postaven na myšlence, že výchova se může obejít bez trestů a vést k naplnění potřeb dětí i rodičů takovým způsobem, aby z nejbližších vztahů nikdo nevycházel poražený. Dovednosti, které se v kurzu procvičují, pomáhají rodičům budovat a udržovat dobré vztahy s dětmi, řešit složité situace a zvládat i konflikty v rodině.

Na semináři představím základní myšlenky Výchovy bez poražených a P.E.T. kurzů a něco si také rovnou vyzkoušíme. Určitě bude i prostor pro vaše dotazy. Více také na www.vychovabezporazenych.cz.

Něco o mě: Jsem Šárka, máma tří dětí. Vystudovala jsem pedagogickou fakultu. Už na škole jsem hledala cesty, jak komunikovat s lidmi jinak než autoritativně, jinak, než nás učili, jinak, než tam mluvili s námi. Po narození mých vlastních dětí jsem se rozhodla změnit profesi, protože jsem nechtěla své děti odložit a jít učit nějaké cizí. Rozhodli jsme se s mužem neposílat děti do žádných institucí a být spolu, jak dlouho nás to bude bavit. Po třetím porodu jsem prošla výcvikem pro duly a začala se věnovat podpoře žen v těhotenství, při porodu a v šestinedělí různými způsoby. Sílu podpory a provázení vidím hlavně v osobním setkávání, předávání zkušeností a sdílení zážitků. Proto kromě jiného organizuji podpůrné skupiny pro rodiče v různých obdobích rodičovství. Více o mě na stránkách www.pocatkymaterstvi.cz. V současné době se také v organizaci České duly věnuji vzdělávání nových i stávajících kolegyň jako manažerka kurzů i lektorka výcviku.

ON-LINE SEMINÁŘ: Výchova bez poražených

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *