„Chci zmrzlinu! Nechci ještě do postele! Chci další pohádku!“ Už jste z těch otázek otrávení? Máte chuť pořad říkat NE a dost? Souhlasíte, ale s pocitem, že jste zase prohráli? Přemýšlíte, zda nejste moc přísní nebo naopak příliš laskaví?

Srdečně Vás zveme na inspirující seminář, který Vám přiblíží filozofii dánského rodinného terapeuta a pedagoga Jespera Juula a jeho přístup k výchově založený na autentické komunikaci s dětmi, osobní zodpovědnosti a rozvoji zdravého pocitu vlastní hodnoty.

Seminář se uskuteční ON-LINE, ve středu 6. 5. 2020 od 16.00 – 18.00 hodin.

Všem registrovaným zájemcům pošleme odkaz na virtuální místnost. 

Během semináře se pobavíme o tom, proč je upřímné a pevné NE pro dítě mnohokrát lepší než vynucené ANO.

Povíme si, v čem spočívá umění říkat dětem NE.

Dozvíte se rovněž:

  • Jak vypadá umění říkat NE v praxi?
  • Proč je nám občas zatěžko dítěti říct NE?
  • Jak často dítěti říkat NE?
  • Proč je upřímné NE základ pro budovaní kvalitních vztahů?
  • Jaká slova používat, když chceme dítěti něco zakázat?
  • Jak zvládnout dětskou frustraci?
  • Jak reagovat kdy dítě říká NE?
  • Může dítě vyjednávat o rodičovském NE?

Během semináře si řekneme, jak je důležité, aby dospělí jasně vyjadřovali své osobní hranice dětem, místo nastavování hranic dětem. Rodiče by svým dětem měli říkat NE a tak posílit jejich integritu, aby ve svém životě dokázali říct NE vždy tehdy, když to budou potřebovat. Seminář na toto téma může pomoci rodičům, obzvlášť maminkám si uvědomit, jak je důležité jasně vyjadřovat své osobní hranice a vyhnout se tak vyčerpání.

Seminář je určen pro rodiče dětí ve věku 0 – 13 let.

Barbara Heger je trenérkou komunikace založené na empatii a certifikovanou školitelkou (seminarleader) Familylab Association – organizace nabízející semináře, workshopy a poradenství rodičům, rodinám i veřejným organizacím. Familylab byla založena dánským rodinným terapeutem a pedagogem Jesperem Juulem. Kromě vedení inspirujících seminářů, aktuálně pracuje spolu se dvěma dalšími maminkami na založení kreativního multifunkčního prostoru pro rodiče s dětmi, ve kterém všechny činnosti bude propojovat kavárna – bistro se zdravým jídlem. Pochází z Polska, ale již 13 let žije v Praze se svým českým manželem. V roce 2014 se jim narodila dcera, která Báře pomáhá rozvíjet kreativitu a překračovat své vlastní meze.

On-line seminář: Umění říkat NE s láskou a dobrým svědomím

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *