Zveme vás na ON-LINE seminář: Děti a technologie, který se uskuteční ve čtvrtek 11. 3. 2021 od 18.00 do 20.00 hodin.

Seminář představí rodičům nejdůležitější zásady používání videí a dotykových aplikací s jejich dětmi v batolecím a předškolním věku. Dotkneme se obecně tématu obrazovek v životě malých dětí a jejich možných pozitivních či negativních vlivů. Vše je zasazeno do rámce psychologických témat, která jsou typická pro tuto věkovou skupinu. 

  • Pravidla, zásady a důležité návyky při používání technologií s dětmi ještě, než půjdou do školy.
  • Jak vybírat aplikace, ale i pohádky pro děti?
  • Rizika závislosti na digitálních technologiích.
  • Problémy s pozorností, ADHD
  • Modré světlo

Seminářem vás provede Michaela Slussareff, PhD., doktorka informačních věd a působí jako výzkumník a pedagog na Univerzitě Karlově, Studiích nových médií. Založila a vede neziskovou organizaci Slow Tech Institute (https://slowtechinstitute.org/) a iniciativu Digitální zdraví dětí (https://www.digitalnizdravideti.cz/).

Tématům technologií a dětí se věnuje více než 15 let. Vede několik výzkumných projektů a pracuje s vědci po celém světě. Je také mámou dvou dětí, která si moc dobře uvědomuje, jak těžké je se zorientovat v digitální krajině, ve které dnešní děti vyrůstají. Proto o technologiích píše, mluví před pedagogy, žáky na školách a rodiči. Tyto on-line kurzy vznikly jednoduše proto, aby se dostaly i k lidem, kteří nemají čas a možnost přijet na seminář. Na jednom místě shrnují zásadní výzkumné studie, které odhalují reálná nebezpečí, ale i potenciál technologií v dětském životě.

Cena: 150,- Kč

Seminář bude nahráván, takže pokud ho v daný den a čas nemůžete sledovat, můžete si pustit záznam 30 dní po odvysílání.

Přihlášky a informace k semináři získáte ZDE nebo u Marty Skulinové na tel. č. 728 660 426 či e-mailu: marta.skulinova@klubk2.cz.

ON-LINE seminář: Děti a technologie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *