Aktuálně se ve školce K2 věnujeme tématu Naše krmítko. Děti pečují o volně žijící ptáky a některé také umí pojmenovat. Trénujeme prostorovou orientaci „nahoře-dole“, jemnou a hrubou motoriku a při plnění krmítek procvičujeme špetku, která je důležitá pro budoucí správný úchop tužky. Naučili jsme se také říkanku s pohybem:

Kdo to ťuká na okýnko? (naznačujeme ťukání prstem do vzduchu a rukama opíšeme čtverec)
Ptáček prosí o semínko. (sepneme ruce a prosíme)
Krmítko mu na strom dáme, (věsíme „jako“ krmítko)
slunečnici nasypáme. (ve vzduchu špetkou naznačujeme sypání slunečnice)

Pokud na vaše krmítko momentálně ptáčci nelétají, můžete je on-line sledovat na adrese https://www.makov.cz/webkamera.html

Chcete-li jednotlivé ptáčky znát jako naše děti ve Školce K2, můžete si na adresu regina@klubk2.cz napsat o naši pomůcku (samolepku na okno) k jejich určování. Navíc se z ní i dovíte, co který druh ptáků na krmítku hledá.

Naše krmítko: Říkanka s pohybem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *