Od příštího školního roku se ve Školce K2 inspirujeme inovativním vzdělávacím programem Začít spolu. Tato pedagogika podporuje především svobodné vyjadřování potřeb, přání a představ dětí v bezpečném prostředí a zároveň jim přináší výzvy, které napomáhají k jejich přirozenému učení a kreativitě.

Třídy jsou nově uspořádány do tzv. „center aktivit“, jako jsou Kostky, Ateliér, Manipulační hry, Pokusy a objevy, Pohyb, Dramatika nebo Hudba. Centra nabízejí různorodé činnosti tak, aby rozvíjely dovednosti, kompetence a podporovaly spolupráci a vzájemné učení dětí.

Naše učitelky absolvovaly čtyřicetihodinový kurz s metodičkou vzdělávacího programu Začít spolu, který podpořil jejich způsob práce, kdy pedagožka nabízí různé typy činností a míru podpory podle individuálních potřeb dětí a je spíše průvodkyní na cestě učení dítěte.

Denní program probíhá v blocích, v nichž s dětmi pracujeme s různými tématy, která vzájemně propojujeme a podporujeme tak myšlení v souvislostech a vnímání světa jako celku. Činnosti také probíhají v dané struktuře, což přispívá k pocitu bezpečí a samostatnosti dětí.

Zveme vás na seminář pro rodiče s metodičkou Začít spolu, která vás seznámí s tím, jak vypadá den ve třídě s tímto programem. Metodička Diana Roubová vám vysvětlí základní principy a pedagogická východiska, z nichž program čerpá. Seminář se koná ve středu 18. května od 18:00 do 20:00 ve Školce K2. Přihlásit se na seminář můžete zde nebo na e-mailu skolka@klubk2.cz.Seminář Začít spolu pro rodiče

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *