Je skvělé mít najednou více času na realizaci nejrůznějších nápadů, na které v tom každodenním pracovně-školním rytmu nebyl čas. My jsme se doma pustili do pěstování a výroby nádob pro výsev semínek. Času je teď dost, takže práci jsme si rozložili do několika dní.

Malinké záhonky uvnitř pokoje nám to doma pěkně oživily a možná přinesou i něco k snědku. Také máme co pozorovat – kdo bude rychlejší salát, ředkvička nebo rajče?

Moc vás všechny zdravím, a až zase všichni zase setkáme, třeba vás pozvu na zeleninový salát.

Mějte se dobře,

Lucie

Co budeme potřebovat?

Zeminu (ideálně na výsev a množení), semínka (osení, řeřicha, salát, hrách, ředkvičky, rajčata), skořápky od vajíček, tetrapak obaly (krabice od mléka), lopatku a řezák, akrylové barvy/tempery, štětce.

Jak jsme postupovali:

  1. Skořápky od vajíček jsme omyli, do tetrapak obalů jsme řezákem vyřezali díry a pomalovali akrylovými barvami (u nás se ujali tvary domečků a autobusů).
  2. Do skořápek a nádob jsme nasypali zeminu a uhladili ji.
  3. Na zeminu jsme vyseli semínka (ideál je pěkně centimetr od sebe, ale s tím jsme si moc hlavu nelámali). Semínka jsme pokryli malou vrstvou zeminy tak, aby se v ní ztratily. Do skořápek od vajíček jsme zaseli řeřichu (moc hezké je také osení, ale to jsme nemohli ve sklepě najít). Do domečků jsme seli semínka hrachu, ředkviček, salátu a rajčat.
  4. Opatrně jsme zalili nebo zvlhčili rozprašovačem.
  5. Pak jsme si postavili městečko a čekali jsme, která semínka budou nejrychlejší.