NDT Rodina

Milé děti,

jistě už znáte skřítky žijící u nás na Zahradním Městě. Však tady máme samé květinkové ulice: Pampelišková (tam bydlí skřítek Pampelišák), Sněženková (tam má zase někde domeček skřítek Podsněžníček), Poměnková, Ostružinová…a tak dále.

No, a tito naši maličkatí sousedi mají taky své bratrance a kamarády, kteří bydlí kousek dál.

Jedním z nich je skřítek Meandr, který vás zve na malou procházku. A proč se vlastně jmenuje skřítek Meandr? No, to proto, že se narodil v místě, kde se potůček kroutí a dělá takové zatáčky, kterým se právě říká meandry.

Nechme se tedy pozvat na putování a poznávat krásné okolí potoku, který se jmenuje Botič. V jeho okolí je skryto 9 domečků, ve kterých bydlí malí kamarádi skřítka Meandra.  

Skřítek Meandr vám rád poradí, kde hledat domečky. Třeba si někde budete muset zout boty, možná zaslechnete žabí koncert, zahlédnete kachnu s káčaty, pasoucí se koně nebo se projdete územím zakletých bytostí. A to nemusí být všechno. Zkrátka program na jedno dopoledne či odpoledne, který začíná u cukrárny a končí na zámku.

Cesta je vhodná pro všechny věkové kategorie, tedy i pro ty, co se ještě vozí v kočárku.

 

Kdy je možné vyrazit na cestu?

Od pátku 15. 5. 2020 (Den pro rodinu) do pondělí 25. 5. 2020

Délka trasy: 2,7 km

Náročnost cesty: Trasa vhodná pro kočárky

Začátek cesty: U Cukrářství Hostivař, Pražská 7/11, Praha 10 (ideální začátek, každému jak je libo, můžete se posilnit na cestu)

Konec cesty: Záběhlický zámek v ulici za Potokem 46/4, Praha 10

S sebou Doporučujeme tužku a papír, něco k snědku a pití (cesta nevede civilizací, nepotkáte žádné občerstvení či obchod) a ostatní dle vašeho uvážení (jde se kolem vody)

„Jak na to?“

Zde na stránce najdete popis místa, kde hledat první domeček pro skřítky.

Poté, co domeček v okolí Botiče najdete, OTEVŘETE HO. Skřítek Meandr vám v něm zanechal vzkaz, další pokračování cesty a přesný popis místa, kde je ukryt další domeček pro skřítky.

Vše, co bylo v domečku, dejte zpátky a domeček vraťte na původní místo (za vámi půjdou další zvědavci).

A tak postupujte dále, domeček od domečku, až k Záběhlickému zámku (domečků je celkem 9).

V případě „nouze“ “ (např. dlouho nemůžete najít domeček pro skřítky, a tím pádem nemáte informace k další zastávce) použijte TLAČÍTKO S.O.S. Zde najdete potřebné informace.

Může se přihodit, že na cestě domeček či jeho obsah zmizí! Prosíme, pokud odhalíte nějaký nedostatek, dejte nám vědět sms na tel.: 723 824 703 nebo e-mailem na rc@klubk2.cz. Budeme moci vše napravit.

Kde hledat první domeček pro skřítky?

Od Cukrářství Hostivař v Pražské ulici č. p. 7/11 cesta pokračuje Kozinovou ulicí k lávce přes Botič, za lávkou uvidíte Stezku Naboso (nedaleko Kozinova náměstí).

První domeček pro skřítky naleznete na vysokém topolu, který roste po levé straně stezky Naboso (zhruba v ½ stezky). 

Až ho naleznete, nebojte se ho otevřít.

Přejeme šťastnou cestu. 

Budeme se těšit snad brzy na viděnou v Rodinném centru K2.

P.S.: Moc uvítáme, dáte-li nám vědět, zda jste se na putování se skřítkem Meandrem vydali (nejlépe na e-mailovou adresu: rc@klubk2.cz.