Farmáři, počasí a Filharmoniště v Dětských skupinách Modrá a Zelená

V Dětských skupinách Modrá a Zelená jsme se na týden stali farmáři. Seznámili jsme se s tím, jak to chodí na farmě, jak se farmář stará o užitková zvířata a proč je vlastně chová. V rámci manipulačních a kognitivních her jsme umisťovali zvířátka do jejich obydlí, připravovali jim podestýlku a krmili je senem, přiřazovali jsme ke každému zvířeti konkrétní produkt. Poznávali jsme zvířátka podle jejich hlasového projevu a vytleskávali po slabikách jejich názvy. V ateliéru jsme pracovali s temperovou barvou a štětcem, vyráběli jsme kočky a kocoury, aby nám na statku pomohli chytat myši.

Také jsme pozorovali počasí a v ateliéru jsme si vytvořili zamračenou oblohu. Na imunitu jsme si připravili různé druhy šípkového čaje, ochutnávali je a porovnávali. Také jsme jeli jedinečným autem na výlet.

Navšítívil nás spolek Filharmoniště s tanečně-hudebním programem Jak koblížek baletku potkal, kde se spojil klasický tanec s lidovou hudbou za doprovodu zvučného kvintonu. Děti se seznámily se základními baletními prvky, naučily se píseň o blešce a složily si vlastní písničku o medvídkovi.

Farmáři, počasí a Filharmoniště v Dětských skupinách Modrá a Zelená

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *