Milí kamarádi, zkusíte si s námi udělat (před)velikonoční jarní drobnost pro radost?

A co si společně vytvoříme? 

Velikonoční zajíčci s ocáskem

Věneček s vajíčky a kytičkami

Co k tomu bude potřeba:

  • krabice/krabičky, obaly třeba od potravin / od nákupu
  • různé zbytky tvrdšího papíru, noviny, časopisy. Nebo – pokud máte doma, tak papír krepový, barevný, odstřižky látek…, podle možností a fantazie vše, co se dá zužitkovat
  • nůžky
  • lepidlo (děti ve školce rády pracují s tyčinkovým lepidlem, postačí ovšem to, které právě doma máte, tavná pistole apod.)
  • provázek
  • vata

Můžete tvořit podle šablon, které najdete na této stránce, nebo si přijít pro pomůcku k naší školce a od pátečního odpoledne si ji vyzvednout ve „speciální schránce“. A bude tam pro vás i malé překvapení.

Potěší nás, když některý ze svých výrobků zavěsíte na naši velikonoční větev na plotě. Můžete nám napsat i vzkaz a poslat fotografii.

Vaše Školka K2

ŠABLONY A NÁVODY

Velikonoční zajíček s ocáskem

Věneček s vajíčky nebo kytičkami

Vystřihněte od oka nebo podle talířků kruh s prázdným středem a potřebný počet vajíček (kytiček). Můžete je hned lepit na kruh (základ věnce) nebo je ještě ozdobit – polepit, nabarvit… Lepte je vedle sebe nebo klidně přes sebe, jak se vám líbí. Když je hotovo, věneček zavěste do okna, na dveře nebo kamkoliv vás napadne. 

Vajíčka i kytičky lze pověsit třeba na větev i jednotlivě. 

Podle šablony vystřihněte malé zajíčky (jejich tvar si klidně můžete přizpůsobit, pozměnit). Zkrášlete je podle fantazie, aby se vám líbili, a nakonec na zadeček nalepte chomáček vaty jako ocásek. I když je zajíček zády, směje se na vás a nese vám domů jarní náladu. Z několika zajíčků navléknutých vedle sebe na šňůrce můžete udělat girlandu třeba do okna nebo je klidně zavěsit samostatně či po připevnění na špejli zapíchnout do osení.