Ahoj kamarádi, taky koukáte, že nám zavřeli školku? Je to tak, právě teď musíme být všichni doma a já, abych ve školce nezůstal sám, jsem odjel na prázdniny k paní učitelce Líbě. 

Líbí se mi tady, ale stýská se mi po vás a po zvířecích kamarádech. Ptáte se, jaké já mám zvířecí kamarády? No to byste koukali …

Tak třeba králičice Bobina, co bydlí u paní učitelky Andrejky. Bobina je zakrslý králíček a je ještě o malinký kousek menší než já. Jak jsme spolu, hledáme, s čím bychom si mohli hrát. Vymýšlíme lumpárny a taky rádi jen tak odpočíváme.

Nebo moje kamarádka želva Želvína. Když jsem ji viděl poprvé, divil jsem se, proč si někdo dává na záda misku? A pak mi paní učitelka Natálka vysvětlila, že je to taková věc, co želvy chrání a říká se jí krunýř.

Pak znám taky kočku Čendu. Asi si říkáte, že je to kocour, když se jmenuje Čenda. No, představte si, že není, je to vážně kočka a co víc, je to kočičí dáma. Ráda si polehává na křesle nebo venku na sluníčku, přemýšlí a sleduje, co se kolem děje. Čenda má moc ráda divadlo. Vždycky když paní učitelka Julie otevře svůj divadelní kufr, Čenda si vleze dovnitř, rozloží se na jevišti a chce se zúčastnit představení.

Tak to jsou moji zvířecí kamarádi a mám je moc rád.

A co vy, máte také zvířecího kamaráda nebo oblíbené zvířátko? 

Moc rádi bychom je s Bobinou, Želvínou a Čendou poznali, a tak vás prosíme, zkuste jej namalovat nebo vyfotit. 

Jeho obrázek nám pošlete na info@klubk2.cz, jednotlivé obrázky budeme zveřejňovat u naší party kamarádů :). Nebo nám ho přidejte pod tento facebookový příspěvek :). 

Moc se těšíme na vaše obrázky.  

Tlapku na to. 

Váš Samík