NezařazenéNovinky

Rodinné centrum K2 přivítá jaro vynášením MORANY

I když se letošní zima povedla, je čas se s ní rozloučit a náležitě přivítat jaro. Rodinné centrum K2 nadvládu zimy ukončí tradičním vynášením Morany.

Kdo je Morana?

Morana je démonem či bohyní zimy, která vládne po celé zimní období. Na konci zimy je Morana, znázorněná slaměnou figurínou připevněnou na tyč a oblečenou do starých šatů, spálena a utopena. Tento zvyk, který dodržovali již staří Slované, má napomáhat k odchodu zimy. Dva živly (voda a oheň) totiž mají odnést vše staré a zlé.

Vynášení Morany v Rodinném centru K2

Rodinné centrum K2 chce následovat tradici, a proto oživí tento zvyk i v Praze 10. Každý, kdo se k nám chce přidat, si může přijít v úterý 9. 4. 2019 v 16:00 do Rodinného centra K2 v Ostružinové ulici vyrobit malou Moranu ze slámy a z klacíků pro děti do ruky a zazpívat si tradiční jarní písně.

Se samotnou zimou se rozloučíme a jaro přivítáme v pátek 12. 4. 2019. Již od 12:00 hodin budete moci navštívit jarní dílny v Centru pro seniory Point 50+ a poslechnout si písně za doprovodu bubnů pod vedením Jaroslava Vaculíka z divadla Sklep.

Vynášení Morany začne v pátek odpoledne. Zájemci, kteří se k nám budou chtít připojit, se sejdou v 16:30 hodin u Kostela Narození Panny Marie v Záběhlicích. Všichni, samozřejmě i s Moranou, se projdeme kolem Hamerského rybníka, do kterého Moranu vhodíme. To vše za zpěvu tradiční jarních písniček.

www.klubk2.cz