Klub K2

Archiv zpravodajů

Zveřejněno v: Organizace
Srdečně Vás zveme k objevování „ozdobeného" Zahradního města.
 
Kde dni 8. 10. 2016 je rozmístěno již osmnáct naučných tabulí. Snadno je najdete podle přiložené mapky, kterou si můžete stáhnout v pdf níže na této stránce v poli příloh.
 
 mapka naučných tabulímapka naučných tabulí
 mapka rozmístění tabulí

Rok 2013 byl pro nás úžasný. Máme za sebou mnoho úspěchů, které potvrdily, že jdeme správnou cestou.

  • Ve spolupráci s MČ Praha 10 jsme vytvořili 45 míst pro děti od 2 let v naší Školce K2 a doplnili tak nedostačující kapacitu těchto míst v naší městské části. 
  • Jako první v ČR jsme získali autorizaci pro zkoušky chův, hlásí se nám chůvy ze všech regionů, a to i přesto, že jsme známí svou náročností.

V médiích

Zveřejněno v: Vzdělávací institut

Hlavní zprávy TV Barrandov, 3. 10. 2013:

Lenka Linhartová je pečovatelkou ve Školce K2, profesní zkoušku složila v Klubu K2, který byl 1. autorizovaným orgánem v ČR pro zkoušku chův.

http://www.barrandov.tv/video/17425-hlavni-zpravy-3-10-2013 (od 4 min. 38 s.)

 

Rádio Impuls, 28. 8. 2013:

Profesi mění stále víc lidí! Musí nebo si jdou za svými sny

Některé lidi nutí ke změně profese nezaměstnanost, jiné zas láká sen z dětství. Od roku 2009 prošlo tzv. Národní soustavou kvalifikací skoro 80 tisíc lidí.

S rekvalifikací má zkušenosti i Jana Vondráčková z Prahy. Má obchodní střední školu a vyšší odbornou školu informačních technologií. Pracovala třeba jako sekretářka, pak byla na mateřské a má za sebou kurz profesionální chůvy: „Ne každý má babičky, které jsou schopné se o děti postarat. Plno prarodičů je ještě v pracovním procesu."

http://regiony.impuls.cz/hlavni-zpravy/profesi-meni-stale-vic-lidi-musi-nebo-si-jdou-za-svymi-sny-20130828.html

 

Osmý rok komunitního centra pro rodiče a děti začal personálními změnami v Klubu K2, o.p.s. Ze své pozice odstoupila ředitelka Mgr. Karin Margues, na její místo po výběrovém řízení usedla Mgr. Regína Dlouhá, která v Klubu K2 pracovala od roku 2010 jako koordinátorka rekvalifikačních kurzů.

Jen 51% matek malých dětí najde práci, je to jedno z nejnižších čísel v Evropě

Pokud bude péči o malé děti řídit „ruka trhu“, hrozí prohlubování sociálních nerovností

 

Praha, 18. 6. 2013 - O dvouleté dítě můžou pečovat ve školce, v jeslích a v budoucnu v dětské skupině. Každé z těchto zařízení spadá pod jiné ministerstvo. Je to v pořádku? Vlastně proč ne, ale jsou stanovena společná pravidla? Ne, každý postupuje svým způsobem. Jak kvalitní je tedy v ČR odborná péče o děti do 3 let? ptali se účastníci 1. odborného celostátního semináře 17. června v Praze.

Praha, 11. června 2013 - Magdaléna Dreslerová pracuje ve státních jeslích už více než dvacet pět let. Za tu dobu už si zvykla, že úřady kontrolují, zda mají jesle správný počet záchodů a umyvadla ve správné výšce. Stále se však nesmířila s tím, že se nikdo nezajímá o to, jakým způsobem se v jeslích a školkách pečuje o děti.

Praha, 10. června 2013 – Po získání akreditace pro profesní kvalifikační zkoušky chův pokračuje Klub K2 v monitorování a ovlivňování situace v oblasti péče o děti do tří let. Odborný seminář s názvem Jak kvalitní je v ČR odborná péče o děti do 3 let?, pořádaný 17. června v Divadelním sále Opatství Emauzy, by měl přinést odpovědi na některé základní otázky.

Klub K2 vyhlašuje výběrové řízení na pozice:

Zahrada ve městě v číslech

Zveřejněno v: Organizace

Kvantitativní zhodnocení Slavnostního otevření naučné stezky Zahrada ve městě můžete vidět zde >>>

Strana 1 z 3