Klub K2

Soutěž Příběh rostliny - podmínky

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Napsal(a)  Zveřejněno v: Zahrada ve městě

Zvítězili jsme v soutěži „Zásobník projektů – město na míru“ vyhlášenou Prahou 10. Vyhráli jsme s projektem ZAHRADA VE MĚSTĚ aneb Naučná stezka po Zahradním městě s akcemi pro děti.

V rámci tohoto projektu vyhlašujeme SOUTĚŽ – Příběh rostliny.

Objevte a ztvárněte příběh rostliny, jejíž jméno nese vaše nebo vedlejší ulice. Poznejte kouzlo rostlin, které zdaleka nejsou tak obyčejné, jak si většinou myslíme. Mají svůj vlastní svět, svou životní cestu a často skrývají i mnohá tajemství.

Soutěžit je možné ve čtyřech disciplínách:

  • Příběh umělecký – zpracujte svou rostlinu umělecky (namalujte ji, nakreslete, vytvořte sochu, koláž, ale i umělecké fotografie, vyrobte ji z nejrůznějších materiálů, fantazii se meze nekladou). Uzávěrka 27. září 2012.
  • Příběh pohádkový – vymyslete a napište (případně ilustrujte) pohádku, povídku, báseň, detektivní příběh o vaší rostlině (povzbuzení pro svou spisovatelskou práci můžete čerpat třeba v těchto knihách (Frida Pistoriusová: Pohádkový herbář; Denisa Prošková: Kouzelný svět rostlin; Iva Hoňková: Můj pohádkový herbář – Luční rostliny). Uzávěrka 10. října 2012.
  • Příběh botanický – staňte se na nějakou dobu badatelem a ponořte se do světa vědců-botaniků, vypátrejte původ vaší rostliny, popište její části, využitelnost, inspirujte se starými herbáři i moderními vědeckými publikacemi, najděte co nejvíc informací. Uzávěrka 10. října 2012.
  • Příběh dokumentární – zasaďte si svou rostlinu a zdokumentujte její růst a vývoj (případně její proměny vzhledem k ročním obdobím), nejlépe formou fotografií, ale třeba i kreseb apod. Uzávěrka 1. října 2013.

Soutěžit je možné v těchto kategoriích:

  1. kategorie nejmenších dětí do 6 let (spolu s rodiči nebo prarodiči),
  2. kategorie mladších dětí (do 11 let),
  3. kategorie starších dětí a mládeže (od 11 do 18 let),
  4. kategorie dospělých,
  5. kategorie rodinná (na zpracování se společně podílejí všichni členové rodiny bez rozdílu věku).

Všechny disciplíny lze nejrůznějším způsobem propojit a vytvořit tak zcela unikátní příběh rostliny. Po složení všech vašich prací dohromady pak může vzniknout jedinečný a historicky první herbář Zahradního Města.

Pro vaše díla uspořádáme výstavu !!!!!!!!!!!

Kontakt: Klub K2, Ostružinová 9, Praha 10, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 723 824 703.

Číst 1595 krát Naposledy změněno pondělí, 22 říjen 2012 18:11