Klub K2

Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky 69-017-M

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Napsal(a)  Zveřejněno v: Kvalifikační zkoušky pro chůvy dle NSK

Profesní zkouška chův spadající do systému Národní soustavy kvalifikací (NSK) je jednorázovou zkouškou, která umožňuje pracovat jako chůva v domácím prostředí či jako pracovník pečující o děti v dětské skupině. 

Je vhodná i pro úspěšně podpořené zřizovatele mikrojeslí v Operačním programu Zaměstnanost, kterým umožní rychlou rekvalifikaci pro pečující pracovníky v zařízení.

 

Zkouška probíhá formou praktickou, písemnou a ústní před autorizovanými osobami Klubu K2,o.p.s. 

 

Další zkoušky NSK  proběhnou v pondělí 27. listopadu 2017.

Cena zkoušky je 8.000 Kč.   Informace a přihlášky na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Ke složení zkoušky je možné se připravit samostudiem, nebo se zúčastnit jednodenního přípravného semináře, který otevíráme dle zájmu uchazečů před zkouškou.

Seminář obsahuje přednášky: Pedagogicko-výchovné metody, řešení nepříznivých výchovných situací, Pracovně-právní vztahy a předpisy v profesním životě chůvy, Provozní a hygienická pravidla při práci s dětmi, Vývojové etapy dítěte a vedení k hygienickým návykům, Zásady bezpečnosti a poskytování první pomoci, Zákon o dětské skupině, Etické principy při práci chůvy, doporučená literatura.

 

Je možné se přihlásit i samostatně na zkoušku NSK.

 

Ke zkoušce je potřeba doložit výpis z trestního rejstříku a potvrzení od lékaře o zdravotní způsobilosti pro práci s dětmi.

Před zkouškou je třeba mít absolvovanou dohodnutou praxi u dětí (tři po sobě jdoucí dopoledne ve Školce K2 nebo den ve Vašem zařízení).

 

Číst 2031 krát Naposledy změněno úterý, 03 říjen 2017 08:06
Více z této kategorie: « Základní informace