Klub K2

Zahrada ve městě

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Napsal(a)  Zveřejněno v: Zahrada ve městě

Zahrada ve městě Klubu K2

Podnět k vybudování naučné stezky  přinesla Městská část Praha 10, která v rámci projektu Společně měníme Prahu 10 vypsala soutěž „Zásobník projektů – město na míru“.  Nápad vytvořit na Zahradním městě naučnou stezku Zahrada ve městě vznikl v Klubu K2 již v roce 2012,  tehdy byl poprvé vybrán v rámci zmíněného projektu k realizaci. 

Cílem naučné stezky bylo občanům Prahy 10 a hlavně dětem zpestřit procházky v okolí jejich bydliště, přinést jim nové informace i podněty k zamyšlení, ale zejména vytvořit vztah k místu, ve kterém žijí.  

 

Při tematickém zaměření stezky bylo využito toho,  že ulice Zahradního Města nesou názvy rostlin, a stezka tedy přináší informace jak o lokalitě, tak o rostlinách, podle kterých se ulice Zahradního Města jmenují.

Každá informační tabule, kterých je nyní v ulicích Zahradního Města již osmnáct, obsahuje naučnou část se zajímavými nebo méně známými informacemi o dané rostlině určenou dospělým či starším dětem a „hravější část“ pro malé děti, kdy prostřednictvím celé řady otázek, pokusů a cvičení dobře poznají život rostliny. Tento zážitkový způsob učení je pro děti nejen zábavnější, ale děti by si měly získané informace také lépe zapamatovat. Primárně je stezka určená předškolákům a jejich rodičům, ale zajímavá je jistě pro všechny věkové kategorie.

V roce 2016  byla naučná stezka Zahrada ve městě  obohacena o  zvonkohru ve Zvonkové ulici  a letos v září na stezce u tabule v ulici Podléšková přibude dřevěný objekt „Bludiště ke královně“ a k dřevěná lavička ve tvaru mravence.

Procházku po Zahradním Městě rodinám s dětmi zatraktivní v letošním roce nová interaktivní mapa se zakreslenými prvky naučné stezky, ale především plná her, úkolů a ilustrací určených především pro předškolní děti. Autorkou ilustrací a designu interaktivní mapy je výtvarnice Lucie Martišková / Lumart.

 

 

Číst 4433 krát Naposledy změněno sobota, 09 září 2017 19:24
Více z této kategorie: Trochu z historie »