Klub K2

Rok 2016 označila naše paní ředitelka jako "černobílý". Na první straně výroční zprávy popisuje napínavý náročný boj o finance, další strany jsou barevné - plné fotografií a informací o běžném provozu, o komunitních akcích, seminářích, kurzech  z rodinného centra, informací o  celoročním provozu naší školky i o tom, jak jsme v loňském roce školili a chůvy u nás úspěšně skládaly prefesní zkoušky.... Vážení přátelé, velmi nás s vámi baví pomáhat  rodičovství zvládat s radostí a lehkostí, děkujeme za vaši důvěru.

Listujte a začtěte se do naší Výroční zprávy 2016.

 

 

Vybírejte z nabídky pravidelných kurzů pro rodiče s dětmi, které pro vás Rodinné centrum K2 připravilo s novým školním rokem:

 

  •  „HRÁTKY S BUBNY“  - pro rodiče s dětmi ve věku 1,5 - 3 roky (písničky a říkadla s africkým bubnem / PONDĚLÍ  (9´15 – 9´55) /  Lektorka: Marie Lenka Novotná

Za doprovodu afrického bubnu se během lekce děti seznamují formou říkanek, lidových písniček a her se svým tělem a pohybem v prostoru a rytmem. Čekají nás tanečky a hra na hudební nástroje, pomůcky pro rozvoj jemné i hrubé motoriky, africké písničky pro maminky a jiné radosti.

Cena jednorázové lekce: 130,- Kč

Zvýhodněná cena lekce při zakoupení permanentky: 100,- Kč (1900,- za 19 lekcí v období od 11.9.2017 - 29.1.2018, permanentka zahrnuje 2 náhrady - náhrady lze vybírat ze všech aktivit rodinného centra)

ZAČÍNÁME 11.9.

 

  •  Kurz „LEŽÍM“- cvičení pro rodiče s dětmi 0-6 měsíců (pro děti, které ještě nelezou) / STŘEDA (9´00 -9´45) / Lektorka: Pavla Pospíšilová

Přijďte sdílet rodičovské zkušenosti, rozvíjet u dětí psychomotorické dovednosti dětí, posílit pozitivní vazbu mezi rodičem a dítětem, vnímat hudbu, rytmus a relaxovat při masáži. V rytmu písniček a dětských říkanek procvičíme ručičky i nožičky, pohoupeme se na balonech, promasírujeme tělíčka děťátek a na závěr si zazpíváme a zamáváme.

Cena jednorázové lekce: 130,- Kč

Zvýhodněná cena lekce při zakoupení permanentky: 90,- Kč (1710,- za 19 lekcí v období od 20.9.2017 - 31.1.2018, permanentka zahrnuje 2 náhrady - náhrady lze vybírat ze všech aktivit rodinného centra)

ZAČÍNÁME 20.9.

 

  •  Kurz „LEZU“ - cvičení pro rodiče s dětmi 7-12 měsíců (pro děti lezoucí, nechodící) / STŘEDA (10´00 -10´45) / Lektorka: Pavla Pospíšilová

Přijďte sdílet rodičovské zkušenosti, rozvíjet u dětí psychomotorické dovednosti dětí, posílit pozitivní vazbu mezi rodičem a dítětem, vnímat hudbu, rytmus a relaxovat při masáži. V rytmu písniček a dětských říkanek procvičíme ručičky i nožičky, pohoupeme se na balonech, budeme zkoušet první lezení „přes překážky“, také sudy na obě strany, promasírujeme tělíčka děťátek a na závěr si zazpíváme a zamáváme.

Cena jednorázové lekce: 130,- Kč

Zvýhodněná cena lekce při zakoupení permanentky: 90,- Kč (1710,- za 19 lekcí v období od 20.9.2017 - 31.1.2018, permanentka zahrnuje 2 náhrady - náhrady lze vybírat ze všech aktivit rodinného centra)

ZAČÍNÁME 20.9.

  

  • Kurz „PRVNÍ KRŮČKY“ - cvičení pro rodiče s dětmi 12-18 měsíců (děti, které začínají chodit / STŘEDA (11´00 -11´45)  / Lektorka: Pavla Pospíšilová

Přijďte sdílet rodičovské zkušenosti, rozvíjet u dětí psychomotorické dovednosti dětí, posílit pozitivní vazbu mezi rodičem a dítětem, vnímat hudbu, rytmus a relaxovat při masáži.V rytmu písniček a dětských říkanek procvičíme ručičky i nožičky, pohoupeme se na balonech, budeme zkoušet první "překážkové dráhy“, také sudy na obě strany, promasírujeme tělíčka děťátek a na závěr si zazpíváme a zamáváme

Cena jednorázové lekce: 130,- Kč

Zvýhodněná cena lekce při zakoupení permanentky: 90,- Kč (1710,- za 19 lekcí v období od 20.9.2017 - 31.1.2018, permanentka zahrnuje 2 náhrady - náhrady lze vybírat ze všech aktivit rodinného centra)

ZAČÍNÁME 20.9.

 

Přihlášky a vice informací ke kurzům u Lucie Jindrákové na tel.: 723 824 703 nebo e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Dále se můžete těšit od půlky září na kurz Pilates, od října na  výtvarně-rukodělné  dílny s Hedvikou, prožitkový seminář „Síla Mateřství aneb jak si začít naslouchat“, semináře k sourozeneckým vztahům, workshop o zdravém stravování a další.

 

 

 

Další profesní zkouška dle Národní soustavy kvalifikací (NSK) "Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky" proběhne  v pondělí 25. září 2017. 

Zkouška prověřuje potřebné znalosti z oboru, například metody a formy pedagogické práce, poznatky z vývojové psychologie, bezpečnost a první pomoc a související právní předpisy.

Před zkouškou je třeba mít absolvovanou dohodnutou praxi u dětí (ve Školce Klubu K2 nebo ve vašem zařízení pečující o předškolní děti).

Léto s Klubem K2

Zveřejněno v: Zpravodaj

Po celé letní prázdniny bude probíhat v dětských skupinách Školky K2 v týdenních tematických blocích bohatý program pro děti od 2 do 6 let.

Vydáme se kolem světa, do pohádky, do keramické a sochařské dílny i za indiány. 

Informace na tel. 721 088 186 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..  Více k progamu a ceně najdete v záložce Školky K2.  Neváhejte, posílejte přihlášky!  

 

Klub K2,o.p.s. vypisuje dvě výběrová řízení:

  • pro pracoviště Akademické předškolní centrum,  Praha 1 Národní třída hledáme do týmu pečovatelku /pečovatele nebo učitelku/učitele na plný úvazek. Nabízíme smysluplnou práci, kdy budete ve dvojici pečovat o skupinu 14 dětí.  Požadujeme odpovídající kvalifikaci, radost z práce s dětmi, schopnost kooperace v malém týmu, empatii, kreativitu.
  • pro pracoviště Školka K2, Olešská 18 hledáme pomocnou sílu na zkrácený úvazek, která bude asistovat při péči o děti, dopomáhat dětem,  podporovat hladký každodenní provoz. Požadujeme schopnost kooperace v týmu, radost z práce s dětmi.

Nástup od 15.8. 2017, nabízíme pracovní smlouvu, podporující prostředí, profesní rozvoj, práci v malém týmu.

Životopisy posílejte na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., bližší informace na tel.: 728 564 683.

V rámci projektu Komunitní práce s rodinou Vám s podporou MPSV a MČ Prahy 10 nabízíme odborné poradenství:

Právni poradna

S naší odbornicí JUDr. Janou Seemanovou se můžete zdarma poradit například o tom, jak z právního hlediska postupovat, když Vám skončila RD a nemáte školku, jakou pracovní pozici Vám zaměstnavatel musí po RD nabídnout, zda můžete chodit do práce a přitom čerpat rodičovský příspěvek, zda máte v práci po RD nárok na částečný úvazek, co musíte splnit, jestliže chcete podnikat při rodičovské dovolené, na jak vysokou podporu v nezaměstnanosti máte nárok, jak vysoké výživné můžete požadovat od druhého rodiče atd.  Více informací a objednání na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Psychologická poradna

Potřebujete se poradit či zkonzultovat s odborníkem situace ohledně vašich dětí?

Profesní zkoušky dle Národní soustavy kvalifikací (NSK)  "Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky" proběhly  15. a 28. června 2017 a další zkoušky budou vyhlášeny na říjen/listopad 2017. 

Jednorázová zkouška probíhá formou praktickou, písemnou a ústní  před autorizovanými osobami Klubu K2,o.p.s.  Zkouška prověřuje potřebné znalosti z oboru, například metody a formy pedagogické práce, poznatky z vývojové psychologie, bezpečnost a první pomoc, související právní předpisy. Před zkouškou je třeba mít absolvovanou dohodnutou praxi u dětí (ve Školce Klubu K2 nebo ve Vašem zařízení pečující o přeškolní děti).

Srdečně zveme všechny, kteří se chtějí připojit k našemu masopustnímu průvodu. Maškary se sejdou 22.2. v 15,30 hod před rodinným centrem v Ostružinové. Poté vyjde průvod masek směrem k Domovu pro seniory ve Zvonkové ulici, kde pozdravíme naše sousedy a připojíme se k masopustnímu veselí. Všechny masky jsou vítány, stejně jako dobroty z vaší kuchyně. Oceníme i všechny muzikanty. Prosím, hlaste se předem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. 723 834 703.

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY/KOLEGYNĚ

Zveřejněno v: Zpravodaj

Hledáme šikovného/šikovnou PR kolegyni/ PR kolegu na 0,4 úvazku. Potřebujeme pomoci s propagací všeho, co děláme pro rodiny s dětmi. Zkušenosti s propagací přes sociální sítě a s přípravou nového webu výhodou. Své životopisy zasílejte prosím do 20. února na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Další profesní zkouška dle NSK Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky se koná 26. dubna 2017. V případě zájmu proběhne přípravný kurz 5. dubna 2017. Na kurz i zkoušku se lze přihlásit samostatně. Klub K2, o.p.s. je autorizovanou osobou pro zkoušky dle Národní soustavy kvalifikací (NSK). NSK je založena na zákonu č. 179/2006 Sb. a umožňuje získat kvalifikaci povolenou pro péči v dětské skupině.
Informace a přihlášky na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Strana 1 z 5